Понеділок, 17.12.2018, 22:19
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » новини ліцею

депутати облради від «Оппоблока» - разом з ініціативною групою навчального закладу приїхали до губернатора

 

            Сьогодні, 15 березня, представники депутатської фракції ПП "Опозиційний блок" Одеської обласної ради - Вадим Шкарівська, Ірина Ковалишен, Роман Сеник, Сергій Біб, а також ініціативна група Теплодарського професійного ліцею в складі викладачів і студентів з числа дітей-сиріт зустрілися з першим заступником голови Одеської обласної ради Олегом Радковським. 

  
Приводом для зустрічі стало те, що вже більше двох місяців викладачам не виплачують заробітні плати, а студенти позбавлені стипендій. Дана ситуація характерна для всіх ПТУ країни. Однак в Теплодарі склалася найбільш важка ситуація в силу того, що в ліцеї взагалі немає контрактної форми навчання, за рахунок коштів якої можна було компенсувати частину власних витрат, а п'яту частину студентів становлять діти-сироти, які 2,5 місяці в прямому сенсі змушені голодувати за відсутності організації харчування і стипендій.
«Нам елементарно не мають що їсти. У нас немає коштів не те, що на новий одяг, у нас немає грошей на придбання засобів особистої гігієни і ліків. Вчора за весь день ми їли одну тільки рисову кашу. Сьогодні вранці один чай », - розповіла студентка ліцею, сирота Анна Коваль.

   Теплодарський професійний ліцей - це 72 викладача і 226 студентів, 55 з яких - діти-сироти. З грудня 2015 року адміністрація ліцею за допомогою офіційних листів і запитів звертається до всіх державних інстанцій з проханням допомогти. Однак через те, що президентом не підписуються два закони, якими передбачено виділення 2 млрд. Грн. фінансового ресурсу на ПТУ, на місцях розводять руками і чекають грошей з Києва.


«Про те, що мережа ПТУ буде передана на обласний рівень, було відомо вже в середині 2015 року. І обласна влада повинна була підготуватися до цього питання. На етапі прийняття обласного бюджету на 2016 рік був нерозподілений резерв коштів обласного бюджету в розмірі 300 мільйонів гривень, який треба було б не розподіляти на капітальні та інші витрати, фінансування обласних програм та фінансову підтримку комунальних підприємств, а треба було б зберегти нерозподіленим до остаточного вирішення ситуації з фінансуванням ПТУ з держбюджету », 

 - зазначила помічник-консультант народного депутата Миколи Скорика Ірина Нестеренко.


«Ситуація з Теплодарсько ліцеєм - не одинична для Одеської області. Однак тут п'ята частина студентів - сироти. Цим дітям майже три місяці нічого їсти. І це дуже гостра проблема. І про неї було відомо ще в 2015 році. Було відомо, що фінансування ПТУ покладається на місцеві ради. Тому з боку обласної влади просто безвідповідально не відреагувати на ситуацію протягом січня, лютого і половини березня »,

   - підкреслив депутат Одеської облради від ПП« Опозиційний блок »Роман Сеник.

 

 

 

 

Перший заступник глави Одеської облради попросив дати відстрочку для розгляду гострого питання і зустрінеться з депутатами і представниками Теплодарського професійного ліцею в сьогодні о 13.00 разом з керівництвом обласного департаменту фінансів. 

 

А ось перший заступник губернатора Володимир Жмак зізнався, що вперше чує про те, що проблему з фінансуванням ПТУ можна було вирішити на регіональному рівні.
«Керівництво області на сьогоднішній день нічого не зробило, щоб або на місцевому рівні спробувати вирішити питання фінансування ПТУ, або зажадати від Києва виплатити закладені в держбюджеті кошти на фінансову підтримку місцевим радам щодо фінансування ПТУ. Ситуація з Теплодарсько бюджетом - не точкове. Що ви зробили для того, щоб люди отримали вчасно хоч якусь зарплату? Поїхали в Київ, проштурмовалі Кабмін, або дійсно напружили департамент фінансів, щоб спрацювати на випередження? За фактом сьогодні діти, у яких немає ні батьків, ні грошей, позбавлені останньої опіки - опіки держави », - зазначила депутат Одеської обласної ради від ПП« Опозиційного блоку »Ірина Ковалишен.

Депутати Одеської обласної ради від ПП "Опозиційний блок" вимагають від керівництва області рішучих і оперативних дій. Зокрема, представники опозиції вимагають перерозподілити освітню субвенцію з 3-4 кварталів 2016 року за бюджетним розписом, і необхідний ресурс направити на ліквідацію існуючої заборгованості за всіма ПТУ області за 2,5 місяці поточного року. Право на такий розподіл має постійна комісія Одеської обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності в рамках одного розпорядника за пропозицією облдержадміністрації.

«Депутатська фракція« Опозиційний блок »в обласній раді зобов'язується вирішити проблему, яку озвучили сьогодні співробітники та студенти Теплодарського ліцею. Є чіткий механізм, як це зробити, щоб не допустити соціального вибуху. Ми не залишимося осторонь від ліцею. Зокрема, силами представників опозиції в ліцей відправлена ​​машина з продуктами », - резюмував глава фракції Опозиційного блоку в обласній раді Вадим Шкарівська.
На жаль, на робочому місці губернатора області не виявилося. Більш того, двері приймальні в робочий час виявилися замкненими. 

 
Як зізнаються співробітники та студенти профтехучилищ, якщо пропозиція Опозиційного блоку щодо перерозподілу освітньої субвенції не буде реалізоване владою, вони готові на мітинги і акції протесту.

Категорія: новини ліцею | Додав: Marfa (15.03.2016)
Переглядів: 145 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]