Понеділок, 22.10.2018, 23:54
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » новини ліцею

ЗВІТ ДИРЕКТОРА 2015-2016 н.р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

ДНЗ «Теплодарський професійний ліцей»

Юван Світлани Валентинівни

про результати роботи за 2015-2016 рр.

 

Минулий рік  моєї діяльності був тісно пов'язаний з метою захисту конституційних прав працівників та учнів навчального закладу. Відповідно до ст. 27 Закону України «Про державний бюджет 2016 року»  передбачено передачу фінансування закладів професійно – технічної освіти, які розташовані в містах областного підпорядкування, на  фінансування органів місцевого самоврядування.

Адміністрація навчального закладу направила всі свої зусиля з метою достукатися до посадовців різних інстанцій. Були направлені листи з запитами (починаючи з 30.12.2015 року і по т.ч.) до Міністерства фінансів України,  Міністерства освіти і науки України,  Адміністрації Президента України, Голові комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Департамент ПТО України, Голові Одеської ОДА, Голові Одеської областної ради, Департамент освіти і науки Одеської ОДА, Головам районних державних адміністрації Одеської області,  Департамент у справах дітей і молоді Одеської ОДА,  Голові Теплодарської міської ради, Депутатам Верховної ради України, Прокуратури Одеської області та до інших органів державної влади -  але чіткої та зрозумілої відповіді ми не отримали , а час минає і замість конструктивного рішення, ми отримуємо непоодинокі випадки надання суперечливих між собою варіантів рішення щодо подальшої діяльності навчального закладу.

Відсутність фінансування не відвернула працівників від головного свого завдання  навчаня та виховання учнів. Сьогодні засвоєння та відтворення знань учнів уже не відповідає потребам суспільства, тому перед нами виникла проблема  переорієнтації навчального процесу і впровадження інноваційних технологій. Головним стратегічним напрямком розвитку навчального закладу стало створення такого освітнього простору, який давав би можливість учасникам навчально – виховного процесу розвиватися та самореалізовуватися. Зусилля менеджменту сьогодні спрямовані на те, щоб об’єднати колектив навколо головної мети, керувати не людьми, а процесами змін, утверджувати толерантність до тих, хто має інші думки і погляди. Таким чином, директор повинен виконувати функцію ініціатора змін. Головне – зробити навчально–виховний процес максимально ефективним, зібрати в педагогічному колективі команду професіоналів, які володіють новими технологіями навчання, виховання та менеджменту освіти, які підтримують інноваційний  процес і здатні  взяти  участь у  творчій діяльності, надавати їм підтримку та реально стимулювати. Відповідно до цього, інноваційність має характеризувати професійну діяльність кожного педагога навчального закладу, тому, що нововведення (інновації) не виникають самі собою, а є результатом наукових пошуків, аналізу, узагальнення педагогічного досвіду.

І.  Навчально – виробнича діяльність.

Сучасність внесла корективи не тільки в  життя суспільства, а і в саму систему підготовки майбутнього покоління. З метою координації навчального процесу рішенням педагогічної ради було внесено зміни до планів навчального закладу, узгодження їх з Методичним центром ПТО та затвердження керівництвом Департаменту освіти і науки Одеської ОДА (серпень 2015 року).

 Навчальний заклад у своїй діяльності на теперішній час  поставив завдання відійти від заангажированих гасел, та направити діяльність в русло підготовки молодих фахівців з стійкими уявленнями про свою майбутню діяльність. Єдина  методична проблема ДНЗ     « Формування патріотичної та національно зорієнтованої особистості в учнях ліцею, формування  громадянини, що діє на основі загальнонаціональних та європейських цінностей»: це підготовка професіоналів в своїй справі, формування поваги до Держави, виховання громадянської позиції в дусі правосвідомості, що неуможливує  маніпуляції  та нав’язування негативних проявів різноманітних антогостичних проявів в суспільстві і державі на різних рівнях.

Головним завданням діяльності ліцею є підготовка кваліфікованих робітників на базі базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти з відповідним рівнем знань, вмінь, навичок в обсязі державних вимог.

За планом роботи на засіданнях педагогічної ради розглядались актуальні питання щодо організації навчально - виробничої діяльності, в тому числі питання стану підготовки учнів за професіями, якості викладання предметів загальноосвітньої і професійної підготовки, стану навчально – методичного забезпечення та організації навчання в групах, стану підготовки робочих місць та проходження перед випускної виробничої практики з перспективою працевлаштування, тощо.

Протягом року нами підписані Меморандуми та договори про співпрацю з Одеським центром підготовки моряків та ТОВ «Торгова компанія» Грегорі Арбер.

ІІ. Навчально – виховна діяльність.

Протягом навчального року приділялось достатньо уваги відвідуванню навчальних занять учнями ліцею.

Нажаль  2016 рік вніс небажані корективи в процес навчання, не вдалося прийняти участь в багатьох конкурсах і змаганнях. Але не зважаючи на це учні ДНЗ все ж представили навчальний заклад на належному рівні.

Пріоритетним напрямком в роботі закладу за звітний період стала чітка організація навчально-виховного процесу. Членами адміністрації постійно відвідувались, уроки, виробниче навчання, класні години, проводилась щоденна кропітка робота щодо відвідування учнями занять.

Головним напрямком в роботі мною та командою однодумців - ентузіастів було обрано підготовку та виховання молодого покоління в дусі патріотичного, морального виховання майбутніх фахівців.

Випуск 2016року – 2-є учнів «Похвальними листами» та 13 учнів «Похвальними грамотами»

Навчальний заклад є активним учасником всіх загальноміських заходів, конкурсів. Про події з життя  ДНЗ можна дізнатися зі сторінок  місцевої газети «Теплодарський вісник»,  репортажів телекомпанії «Теплодар медіа», «ЯТВ», а також з власного сайту ДНЗ.

ІІІ. Внутрішній контроль.

Особливу увагу приділяється  щодо бухгалтерському супроводу діяльності ДНЗ. Вдалося отримати два транши з державного бюджету на суму: 1,3 млн.грн., 2,977 млн.грн. Для завершення фінансового року нами направлені заявки до Департаменту фінансів Одеської ОДА на 890тис.грн.

Спільними зусиллями вдалося виплати заборгованість по заробітній платі та на підставі ст.  Закону України  «Про професійно – технічну освіту» адміністрація ДНЗ ТПЛ провела внутрішню оптимізацію з метою збереження педагогічного складу та надання якісних послуг у сфері освіти учням які навчаються у нашому навчальному закладі.

ІV. Матеріальне забезпечення навчального процесу.

Протягом року  проводилися роботи щодо переобладнання та переоформлення навчальних приміщень (класи, лабораторії, актова зала) та науковий зміст навчально-методичної бази, наявність сучасних технічних засобів навчання забезпечують якісне виконання освітньо - виробничих та виховних завдань, що стоять перед навчальним закладом. Для всіх без винятку учасників навчально-виховного процесу створено належні безпечні умови праці та навчання.

  1. Власними силами колектив працівників і учнів провели неодноразові акції з благоустрію території навчального закладу:  розчистили місце від старих насаджень та висадили нову алею дерев, здійснили  посадку кущів, квітів.

На 2016/2017 рік заплановано проведення наступних ремонтних робіт:

  • заміна вікон  в трьох блоках  навчального корпусу;
  • проведення  капітального ремонту в гуртожитку (приміщення кухні, «гостинки», 2 кімнат для учнів;
  • ремонтні роботи на даху гуртожитку;
  • заміна мережі водопостачання;
  • заміна  системи очищення повітря в лабораторії з професії «Кухар»;
  • обладнання спортивного майданчику;
  • будівництво альтанок в зонах відпочинку.

5. Пропонується створення Ради навчального закладу.

5.1.Відповідно до пункту 3 статті 24  Закону України «Про професійно – технічну освіту» у  професійно – технічних навчальних  закладах  можуть утворюватися  органи громадського самоврядування. На підставі вищезазначеного створюється  Рада  ДНЗ «Теплодарський професійний ліцей» (далі ДНЗ ТПЛ).

5.2.Рада ДНЗ ТПЛ – це постійно діючий у період між загальними зборами (конференцією) орган громадського самоврядування.

5.3.У своїй діяльності Рада керується Законами України «Про освіту», «Про професійно – технічну  освіту», Статутом ДНЗ ТПЛ, цим Положенням.

 

 МЕТА, ЗАВДАННЯ І ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ

Метою діяльності Ради є:

- сприяння демократизації і гуманізації навчально-виховного процесу;

- об’єднання зусиль педагогічного, учнівського і батьківського колективів, громадськості щодо розвитку навчального закладу та удосконалення навчально-виховного процесу;

- формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління ліцеєм;

- розширення колегіальних форм управління ліцеєм;

- підвищення ролі громадськості у вирішені питань,  пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу.

 Основними завданнями Ради є:

- підвищення ефективності навчально-виховного процесу у взаємодії з сім’єю, громадськістю, державними та приватними установами;

- визначення пріоритетних напрямів розвитку ДНЗ ТПЛ та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально-виховного процесу;

- залучення позабюджетних, благодійних коштів для розвитку матеріальної бази ДНЗ ТПЛ;

- сприяння розумовому, культурному, фізичному розвитку учнів та набуття ними соціального досвіду;

- підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання учнів, творчих пошуків та інноваційної роботи педагогів;

- сприяння організації дозвілля та здорового способу життя;

- ініціювання дій, що сприяють неухильному виконанню чинного законодавства щодо обов’язкової загальної середньої освіти;

- стимулювання морального та матеріального заохочення учнів, сприяння пошуку, підтримки обдарованих дітей;

- зміцнення партнерських зв’язків між родинами учнів та ДНЗ ТПЛ з метою забезпечення єдності навчально-виховного процесу.

Рада ДНЗ ТПЛ діє на засадах:

- законності, гласності;

- колегіальності ухвалення рішень;

- добровільності і рівноправності членства.

Наприкінці навчального року Президія Ради ревізує загальні надходження та раціональність витрат коштів  на потреби ДНЗ ТПЛ (звітує головний бухгалтер щодо надходжень та витрат  з спецрахунка ДНЗ ТПЛ) , делегує повноваження розглядати та затверджувати щомісячні фінансові звіти голові Ради.

 

V. Кадрова політика адміністрації ДНЗ.

Протягом навчального року адміністрація ДНЗ ТПЛ проводила моніторинг діяльності викладачів, майстрів в/н з питань аналізу досягнень за навчальний рік  з метою координації  планів роботи на наступний рік,  по виявлених недоліках в роботі, з’ясовувались причини та шляхи їх усунення. Майже 65 % педагогічного колективу – це молоді особи віком до 35 років, яких необхідно налаштувати на роботу за принципом «Навчаючи -   вчуюсь і сам».

З метою допомоги за кожним  молодим педагогом  закріплено наставника. Ведеться журнал обліку засідань, на яких майстри виробничого навчання та викладачі діляться досвідом роботи. Як наслідок – узагальнені досвіди роботи кращих педагогів ліцею. Практикується взаємовідвідування уроків та проведення різноманітних тренінгів.

Значна увага протягом року приділялась методичній роботі. Після проведення кожного заходу, колектив збирався на аналітичне обговорення його підготовки, проведення та впливу на учнів. Згідно плану роботи методичних комісій ліцею проводились засідання, де обговорювались та розглядались методичні розробки педагогів.

Заплановано проведення перепідготовки  та підвищення кваліфікації в різних навчальних закладах України. Протягом року пройшли навчання та підвищили свої розряди працівників навчального закладу. Пріоритетом в кадровій роботі є  творчий підхід до процесу підготовки майбутніх фахівців, вихід від шаблонного викладання, запровадження різноманітних прийомів і методів в навчально – виробничої і навчально – виховній діяльності.

VІ. Співпраця з органами місцевого самоврядування та державними установами.

ДНЗ ТПЛ співпрацює з виконкомом Теплодарської міської ради, міським депутатським корпусом, РДА Одеської області, Одеською ОДА підприємствами, організаціями та установами Одеської області. З ПП , бюджетними закладами міста Теплодар і м. Біляївки укладені перспективні договори на підготовку кваліфікованих робітників.

Протягом року навчальний заклад  співпрацював з різними  органами місцевого самоврядування Одеської області щодо вирішення питання подальшого забезпечення наших випускників (вступ до ВНЗ, отримання соціального забезпечення, житла тощо). 

Особливо звертаю увагу на те, що "державні органи і різні громадські та приватні організації в кожній країні, які займаються питаннями навчання, допускаючи свободу ініціативи і забезпечуючи пристосування до потреб різних галузей економіки, районів і місцевостей, повинні співпрацювати в розвитку повністю скоординованих засобів навчання" .

Підвищення привабливості та розвиток професійно-технічної освіти залежать від її зв'язку з ринком праці. Професійна освіта і навчання – процес надання та удосконалення професійних знань, вмінь, навичок робітників, необхідність для забезпечення їх продуктивної зайнятості.

За даними Міністерства праці та соціальної політики України, значна кількість вітчизняних підприємств наразі відчуває гостру потребу у кваліфікованих робітниках. Сьогодення професійно-технічної освіти полягає у поступовому загостренні конкуренції між навчальними закладами за вступника. ПТНЗ часто опиняються у стані нестійкої рівноваги між підготовкою робітників як рейтингових, так і менш привабливих спеціальностей.

 Перший шлях – простий – швидкий і гарантований набір учнів на популярні професії, проте цей шлях може призвести до безробіття молоді, бо «модні» професії не завжди затребувані на ринку праці. Другий шлях, на наш погляд, складніший і багато етапний, але більш конструктивний, який полягає в аналізі потреб ринку праці, соціальному партнерстві з роботодавцями, а також  у пошуку нових  підходів до організації профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл та їх батьків.

 

 

Директор ДНЗ ТПЛ                                                                               С.В.Юван

Категорія: новини ліцею | Додав: gnatenkomarina (29.08.2016)
Переглядів: 69 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]