Середа, 21.11.2018, 07:37
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » новини ліцею

150 років з Дня народження М. Грушевського

      “Пам’ятаймо – ми репрезентуємо великий народ, і повинні репрезентувати його гідно, достойно...” (М.Грушевський)

    29 вересня у приміщенні актової зали ліцею відбувся єдиний відкритий урок до 150-ї річниці Дня народження Михайла Сергійовича Грушевського.

         Урок підготувала та провела директор ДНЗ Теплодарський професійний ліцей, викладач історії та права - Юван Світлана Валентинівна.

З уроку учні дізналися про те, що науково–педагогічна й публіцистична спадщина М.Грушевського не обмежується його капітальними працями, трактатами, статтями, численними курсами лекцій, які він читав з університетських кафедр. Дбаючи про поширення історичних знань, учений, поряд з вузівським підручником „Ілюстрована історія України”, написав ще й дві книжки для школярів. Перша з них –„Про старі часи на Україні”. Друга –„Історія України”, написана до програми вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх - побачила світ 1920 року. Для селянства живо й дуже цікаво написана книжечка „Про старі часи на Україні”.

    Але Грушевський не тільки писав історичні праці, але й сам, робив історію ,- він був творцем українського життя. Мало в нас було організаторів і діячів такої міри як Грушевський. Для України він дав незвичайно багато: розвинув українську науку до європейського рівня, поширив нові думки, наблизив нас до західної культури, і надихнув громадянство новим духом, новим життям.

Також до уваги учнів було показано короткий відео-ролик та авторську відео-презентацію.

Категорія: новини ліцею | Додав: gnatenkomarina (29.09.2016)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]